Показ зображень повинен бути включений!   <Головна сторінка>    <Діяльність підприємства>    <Види сировини>    <Дозвільні документи>    <Контакнті дані>  :Укр: :Рус: :Eng:

Види вторинних ресурсів, що зоготовляє підприємство.


Макулатурна група

Макулатура

Основні джерела надходження макулатури – це гофротара з-під продуктів харчування та упаковка з-під будь яких товарів, книжно-журнальна продукція, газети, архівні документи. Відповідно до цього відрізняють різні марки макулатури (наприклад, МС-5Б – це відходи гофрокартону, МС-7Б – це книги, журнали, брошури та інше, МС-9В – паперові шпулі , гільзи, втулки). Маркування макулатури застосовується для позначення її якості та, як наслідок і її ціни. На підприємстві макулатура сортується та пресується в тюки вагою близько 320 кг для гофротари та близько 380 кг для книжно-журнальної продукції, та відправляється на вітчизняні паперові комбінати для переробки.

Поліетиленова група

Поліетилен

Поліетилен застосовується також як пакувальний матеріал як для харчових так і промислових товарів. Він буває різних типів, які розрізняються по щільності та структурі. Поліетилен високого тиску (низької щільності) – м'який та еластичний матеріал, відрізняється високою якістю та дозволяє виготовляти широкий спектр продукції . Поліетилен низького тиску (високої щільності) – більш жорсткий матеріал, який добре підходить для виготовлення труб та щільних мішків. Також він більш стійкий до розтягнень та стиснень. Лінійний поліетилен високого тиску (так названа «стрейч-плівка») – дуже еластичний, тонкий та прозорий матеріал, який в основному використовується для виготовлення пакувальних плівок. На підприємстві відбувається сортування по видам та пресування поліетилену в тюки вагою близько 350 кг кожен.

Поліпропіленова група

Поліпропілен

Вторинний поліпропілен – це використані мішки та «біг-беги» з-під муки, цукру, добрив, ящики а також пакувальна стрічка. Поліпропілен – більш жорсткий матеріал, ніж поліетилен, має більшу механічну та термічну стійкість. Завдяки своїм властивостям має дуже широкий спектр використання як для промисловості так і для побуту.

Поліетилентерефталат (ПЕТ або ПЕТФ)

ПЕТ пляшки

Найбільшим джерелом вторинного поліетилентерефталату (ПЕТ) є пляшки з-під напоїв, з якими знайома кожна сучасна людина. Основною проблемою щодо їх збору в Україні є видалення цієї сировини з побутових відходів. З метою вирішення цієї проблеми хоча б у місті Сміла, підприємством «Смілавторресурси» в місцях збору побутових відходів встановлені також окремо і контейнери для збору ПЕТ-пляшки. Сировина відрізняється за кольором – прозора, блакитна, зелена та коричнева. На базі підприємства пляшки сортуються відповідно до кольорів, пресуються в тюки та відправляються на подальшу переробку.


Полівінілхлорид (ПВХ)

Полівінілхлорид (ПВХ)

Полівінілхлорид (ПВХ) – використовується для ізоляції проводів та кабелів, виробництві труб, плівок, профілів для пластикових вікон, дверей, лінолеуму, мебельної кромки та багато іншого.


Металобрухт

Металобрухт

Джерелом брухту металів є відпрацьоване обладнання, різні агрегати та їх частини, несправні та списані автомобілі, котли, газові плити та багато інших речей як домашнього так і промислового вжитку. Весь брухт, що заготовляє підприємство, відправляється на переробку вітчизняним металургійним комбінатам.


Відпрацьовані акумулятори

Акумулятори відпрацьовані

Акумуляторні батареї в основному складаються зі свинцю, його частка у загальній вазі складає 50-60%. Свинцеві акумулятори представляють собою велику загрозу для екології. Свинець та його сполуки, що утворюються в результаті реакцій гідролізу, фактично прирівнюються до отрути, а електроліт, який є розведеною кислотою, представляє загрозу всьому живому. Наше підприємство надає послуги щодо збирання та передачі на утилізацію спеціалізованим підприємствам цієї небезпечної сировини.


Відпрацьовані шини

Шини відпрацьовані

Зношені автомобільні шини містять у собі гуму (каучук) та, в основному, металевий корд. Сучасні технології утилізації шин дозволяють безпечно виділити ці компоненти та використати їх у якості сировини для виготовлення різної продукції, або у якості палива. Утилізація шин є платною послугою.